Napisz do nas: kakanie.pl@gmail.com
  O nas
  Nasze plany
  Czy wierzę
  Wiedza czy wiara?
      Różnice między wiarą a wiedzą
  Problemy ludzi
  Podświadomość
      Czym jest podświadomość?
      Praca z podświadomością
      Różne światy ludzi
      Różne światy ludzi inaczej
  Nasze zasady
  Współpraca
  Nasi partnerzy
  Kontakt
  List do Putina po polsku
 Statystyki
Powrót do startu


PROBLEMY LUDZI

    Idziesz na spacer do parku. Piękna pogoda, ciepły wietrzyk, słońce nie za ostre, ptaki szukają owadów, ludzie wystawiają twarze do ciepełka i rozmawiają, hm... czy rozmawiają?
    W różnych miejscach parku są grupki ludzi, przeważnie ludzie starsi, są samotnicy. Podejdź bliżej, nie za blisko, by nie być posądzonym o podsłuchiwanie, i nie za daleko, by słyszeć rozmowę, zwłaszcza, że starsi jednak mają dość często słabszy słuch, co oznacza, że mówią głośniej, by słyszeć lepiej... siebie. Wiemy doskonale, że słysząc siebie, lecz nie do końca słuchając siebie lepiej się czujemy.
    Zakładam się o wiele kasy, iż jednym z głównych tematów tych rozmów są problemy, a w szczególności zdroofko. Dlatego najczęściej słyszy się spór o to, kto jest bardziej chorszy.
    Słysząc z daleka taką rozmowę, omijam ją z daleka wychodząc z założenia:
        - Jeżeli ktoś ma problem, to powinien zdawać sobie sprawę z tego, że to jest JEGO problem.
        - Jeżeli jest to Twój problem, to Ty go rozwiąż lub poproś kogoś, kto z racji zawodu, wiedzy lub innych powodów pomoże go rozwiązać.
        - Opisywanie go, rozmawianie o nim, chwalenie się nim niczego nie załatwia - problem istnieje dalej.
        Czasami można dojść do wniosku, iż licytacja, kto jest chorszy, jest głównym tematem i celem rozmów. Wrażenie potęguje odczucie, że liczba i ważność problemów danego osobnika "jest w pewnym, trochę dziwnym sensie - ZASŁUGĄ".
    Problem może mieć problem wtedy, gdy Ty weźmiesz się zań - ZAPAMIĘTAJ.
    Kolejnym, dziwnym wrażeniem, potwierdzającym się w toku wielu rozmów jest przeświadczenie znakomitej większości rozmówców, iż "ich problemy są unikalne, nikt ich nie rozumie, a świat jak do tej pory nie ma sposobu na nie". Okazuje się, że wszelkie porady, podpowiedzi czy też sugestie spotykaja się z odpowiedzią: - Ja to już wszystko robiłem(am), sprawdziłem(am), to w ogóle nie działa, i w ogóle nikt nie wie, jak im pomóc; niektórzy podpierają się doświadczeniami z lektury różnego rodzaju "forów" internetowych, gdzie ich przekonania są potwierdzane.
    Opisane zachowania najprawdopodobniej wynikają z zaprogramowania naszej podświadomości. Wiemy, że w podobny sposób postępowali nasi rodzice, dziadkowie, znajomi i ten schemat działania utrwalił się w podświadomości.