Napisz do nas: kakanie.pl@gmail.com
  O nas
  Nasze plany
  Czy wierzę
  Wiedza czy wiara?
      Różnice między wiarą a wiedzą
  Problemy ludzi
  Podświadomość
      Czym jest podświadomość?
      Praca z podświadomością
      Różne światy ludzi
      Różne światy ludzi inaczej
  Nasze zasady
  Współpraca
  Nasi partnerzy
  Kontakt
  List do Putina po polsku
 Statystyki
Powrót do startu

PRACA Z PODŚWIADOMOŚCIĄ

    Podświadomość jest magazynem pamięci, w którym zakodowane zostały programy. Źródła naukowe mówią, że znajduje się ona w gadzim mózgu, czyli najstarszej ewaluacyjnej jego części. Działa według tego, co zostało w nią wgrane i nauczone. Podświadomy program kształtowany jest latami przez środowisko, w którym dorastaliśmy i w którym dziś funkcjonujemy. Nasze przekonania dyktują to, co myślimy, a myślenie dyktuje nasze życie.
    Według naukowców, podświadomy umysł działa przez 95% czasu w ciągu dnia, gdzie świadomy tylko przez 5 %. Tak, aż przed 95% dnia działamy na autopilocie. Podświadomość nie zna innego czasu jak teraz.
    1. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nasza percepcja świata, i to, jak na niego reagujemy, jest oparta o nasze przekonania na temat nas samych.
    2. Nasza interpretacja jest skrzywiona przez podświadomy program, który powoduje, że w danej sytuacji widzimy coś innego niż osoba obok Nas.
    3. Podświadomość boi się zmian, bezpiecznie czuje się w programach, w tym co zna, nawet jeśli są niekorzystne.
    4. Jeżeli pragniesz działania które skutkuje zalążkiem współpracy z podświadomością, przede wszystkim musisz odciąć się od negatywnych emocji i ograniczających przekonań z przeszłości.
    5. Następnie ustal konkretny i klarowny cel, ważne, aby był możliwy do realizacji. Podświadomość działa na podstawie obrazów, dlatego ważnym aspektem jest aktywowanie zmysłów wizualizacji.
    6. Fascynującym faktem jest to, że mózg nie rozróżnia, czy Ty sobie coś wyobrażasz, czy dzieje się to naprawdę. Dzięki wizualizacji i wkładanym w nią emocjom, Twój mózg koduje to jako prawdziwą pamięć.
    7. Z przeprowadzonych badań wiemy, że im częściej wizualizujemy życie, które pragniemy mieć, tym mocniejsze stają się przekonania o nas samych. Również rozwijamy umiejętności, które są nam potrzebne, aby osiągnąć upragniony cel.
    8. Najlepiej wykonywać ją rano zaraz po przebudzeniu lub kiedy kładziemy się spać i fale mózgowe wstępują na inne częstotliwości. Świetnym dopełnieniem wizualizacji jest tablica marzeń, pragnień, afirmacji, na której fizycznie uwiecznić możesz własne cele i marzenia.
    9. Należy tylko pamiętać aby ustawić ją w miejscu, w którym najczęściej przebywasz w domu. Twoja podświadomość musi mieć ciągłą styczność z tym, co pragniesz mieć.
    10. Jest jeszcze jedna bardzo ważna uwaga - wizualizacje należy robić systematycznie, codziennie. Potrzebujesz do 3 miesięcy codziennych działań, aby przyciągnąć zdarzenia, które pomóc mogą w upragnionych planach.
    

Współpraca

    Podświadomość zgromadziwszy w sobie przeróżne wrażenia i doświadczenia, dysponuje systemem reakcji, któremu trudno odmówić logiki. Poza tym wszystko, co jej przesyłamy, bierze dosłownie. Dla podświadomości najważniejsze jest zawsze - wrażenie. Ponieważ polega na zapamiętanych wrażeniach i doświadczeniach bardzo często opiera się argumentom naszej logiki.
    Postaraj się przekonać ją o sensie i pożytku płynącym ze współdziałania przy danym przedsięwzięciu. Przedstaw jej swoje pragnienia w sposób najbardziej przejrzysty i zrozumiały, opisz skutki, jakie dla was "obojga" będzie miało powodzenie sprawy. Jeśli chcesz ją przekonać, napisz na kartce afirmację, w której opiszesz wygląd pożądanej sytuacji.
    Popracuj nad tekstem, następnie odczytaj go głośno i wyraźnie. Na podświadomości zrobi to wrażenie. Tylko wtedy, gdy całkowicie i bez zastrzeżeń zaakceptuje twoje życzenie, będziesz mógł odnieść sukces. Dlatego postaraj się przeciągnąć na swoją stronę, uczyń z niej swego przyjaciela.
    Aby cel został spełniony, musisz mieć absolutną pewność, że jest to twoim pragnieniem, musisz wprost "palić się" do jego urzeczywistnienia na płaszczyźnie fizycznej. Musisz pragnąć z całej duszy i wszystkimi siłami dążyć do celu.
    Jeśli zyskałeś w swej podświadomości oddanego pomocnika, nie zapomnij obdarzyć ją pochwałą lub wręczyć nagrodę. Nagrodą dla twej podświadomości może być wyjątkowo dobra kolacja, jakiś zakup, pójście do kina. Twój podświadomy umysł zapamięta tę entuzjastyczną reakcją, czy to wyrażoną w duchu, czy na płaszczyźnie rzeczywistej.
    Dlatego nie szczędź mu pochwalnych słów. Wierz mi, te drobne gesty zwrócą ci się z nawiązką, bo zaowocują jeszcze lepszą współpracą w przyszłości. Jeśli więc masz powód do okazania wdzięczności, okaż ją mówiąc: "Dziękuję ci, zrobiłeś to cudownie! To było wspaniałe!" Zapewne wiesz z doświadczenia, że te same czynności, często powtarzane, po pewnym czasie stają się nawykiem, działaniem automatycznym. Ta sama zasada dotyczy twojej współpracy z podświadomością.
    Jeśli wprowadzając się w stan odprężenia i nawiązując kontakt z podświadomością będziesz zawsze używał tych samych rytualnych zachowań, to z biegiem czasu wytworzysz pewien odruch, który przyspieszy twe wejście na twórczy poziom umysłu oraz znacznie szybciej połączy cię z twym wewnętrznym pomocnikiem. Podświadomość bowiem bardzo lubi wszelkie rytuały i łatwo się do nich przyzwyczaja.
    Dopóki nie nabrałeś wprawy w kontaktowaniu się ze swoją podświadomością, powinieneś zawsze przed podjęciem kontaktu wprowadzić się w stan głębokiego relaksu, aby inne sprawy nie odwróciły przypadkiem uwagi twego "sekretnego przyjaciela". Kiedy jednak podświadomość przyzwyczai się do "waszego" sygnału, będzie reagować od razu i nawiążesz z nią kontakt bez żadnych wstępów, to znaczy bez wchodzenia w stan rozluźnienia.